Centrum Szkolenia Inżynieryjno - Lotniczego

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 sierpnia 2021
I Zjazd absolwentów TOSWL
W dniach 13 – 15 sierpnia 2021 roku Centrum Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego gościło uczestników I Zjazdu absolwentów TOSWL 1955 -1970, COSSTWL, CSIL Oleśnica, TSL Bemowo, TSWL Zamość. Dopisała frekwencja, podobnie było z pogodą. Czułych powitań, rozmów i wspomnień z minionych lat nie było końca.

To magiczne spotkanie ludzi, których związały studia i służba wojskowa na starcie ich życiowej drogi, która przypadła na lata, młodości ma zasadnicze znaczenie dla ich przyjaźni. Wierni wieloletnim tradycjom swoim stawiennictwem w Zjeździe potwierdzili przynależność do stanu oficerskiego.

Komendant Centrum płk Waldemar WIŚNIEWSKI wraz z podległą  kadrą zawodową z życzliwością i zaangażowaniem zrealizowali przedsięwzięcie, aby zapoznać uczestników z nowoczesnymi metodami kształcenia specjalistów techniki lotniczej jak również historycznym ujęciem tego problemu w trakcie 11 lat istnienia Centrum.

Podczas pobytu goście zwiedzili obiekty szkoleniowe w Centrum  Szkolenia Inżynieryjno – Lotniczego, jak również  Lotniczej Akademii Wojskowej, Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych i 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego Zjazdu była wmurowanie i odsłonięcie kamienia oraz posadzenie Daglezji przypominającej czas, który spędzili w murach CSIL.

Zdjęcia

generuj pdf
go-up
Kontakt

Centrum Szkolenia Inżynieryjno - Lotniczego
23 Lotniczej Eskadry Szkolnej 7
08-521 Dęblin
tel. 261518101
fax. 261518103
csil.sekretariat@mon.gov.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane