Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego
Aktualności
Poniedziałek, 22 październik 2018 r.
03.04.2018
Zieleniec, 25-30.03.2018 r.

W dniach 25-30.03.2018 r. zasypany śniegiem Zieleniec opanowała grupa złożona z kadry z dęblińskiego CSIL. Każdego dnia podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej w godzinach porannych, wykorzystując świetne warunki na stoku, adepci narciarstwa szlifowali swoje umiejętności, pod czujnym okiem instruktora - kierownika zgrupowania kpt. Wojciecha ŻYCKIEGO.
Program nauczania narciarstwa alpejskiego realizowany podczas pobytu, obejmował takie elementy jak: właściwy dobór i sprawdzenie sprzętu narciarskiego, zmiana ustawiania się względem stoku, prawidłowe upadanie i podnoszenie się, podchodzenie pod stok, zjazd w linii spadku stoku (m.in. jazda w skos stoku, pług), opanowanie szybkiego zatrzymywania się, opanowanie różnych technik skrętów i manewrów narciarskich.
Po ciężkich treningach i męczących zjazdach, wszyscy uczestnicy mieli możliwość zregenerować swoje siły w Aqua Parku w Kudowie Zdroju.
Dodatkową atrakcją było wejście na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki (919m n.p.m.). Niesamowicie ukształtowany, z długimi, przepastnymi szczelinami, z tarasami widokowymi i z największym w Polsce skupiskiem oryginalnie uformowanych skał.
Reasumując  trzeba podkreślić, że zgrupowanie szkoleniowo-kondycyjne było bardzo udane. Pogoda, pomimo początków astronomicznej wiosny, sprzyjająca szusowaniu, wspaniałe widoki, stoki o różnej skali trudności, trasy zjazdowe dobrze wyratrakowane, to wszystko wpłynęło na dobry humor wszystkich uczestników.