Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego
Aktualności
Poniedziałek, 17 grudzień 2018 r.
21.02.2018
Kazimierz Dolny, 21.02.2018 r.W czwartek  15.02.2018 r. odbył się wyjazd kadry i pracowników ron CSIL na narty. O godzinie 8:00 grupa wyruszyła do Stacji Narciarskiej Kazimierz Dolny. Frekwencja dopisała. Uczestnicy wyjazdu byli bardzo podekscytowani na myśl o zajęciach na stoku narciarskim. Niektórzy dopiero nabywają doświadczeń narciarskich, jednak wszyscy poradzili sobie znakomicie.
Czas na stoku minął bardzo szybko i zanim się zorientowano zajęcia dobiegły końca. Pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach wszyscy wrócili do Dęblina około 14.30
Zajęcia praktyczne, jak zawsze z pełnym zaangażowaniem, poprowadził kpt. Wojciech Życki. Dzięki właściwie dobranym ćwiczeniom, z dobrymi efektami pracowano nad techniką. Instruktor był z adeptów narciarskich zadowolony, pomimo słów konstruktywnej krytyki. Dzięki temu każdy wie na co musi zwrócić uwagę w kolejnych zjazdach i nad czym pracować, ze szczególnym uwzględnieniem właściwej narciarskiej postawy i odpowiedniej sekwencji ruchów.
Kolejnym sprawdzianem nabytych umiejętności okazała się rywalizacja w konkurencji slalomowej podczas Mistrzostw CSIL w Narciarstwie Zjazdowym. Zawody odbyły się 21 lutego 2018 roku na stoku stacji narciarskiej w Kazimierzu Dolnym.
Na starcie rywalizacji stanęło 23 pasjonatów narciarstwa, wśród których było 8 kobiet i 15 mężczyzn, reprezentujących CSIL i SP SP. Przy słonecznej pogodzie na stoku panowały bardzo dobre warunki narciarskie, a doskonale przygotowana trasa zapewniała wszystkim uczestnikom możliwość bezpiecznego przejazdu. Zawodnicy mieli do pokonania slalom na trasie liczącej ok. 250 metrów długości. Duże brawa w tym miejscu należą się początkującym narciarzom, którzy dzielnie stawili czoła wyzwaniu i wszyscy, w dobrym stylu pokonali całą trasę zjazdu.
Zgodnie z regulaminem zawodów uczestnicy wystartowali w 2 kategoriach: kobiet i mężczyzn. Najlepsze wyniki w końcowej klasyfikacji osiągnęli:

Kategoria Kobiet:
1.    Dorota ŻYCKA;
2.    st. kpr. Paulina KUPCZYK;
3.    Magda NOWAK;
4.    Marzena MARZYSZ;
5.    szer. Anna GRZEGOREK.

Kategoria Mężczyzn:
1.    mjr Marek PRZEDPEŁSKI;
2.    chor. Sławomir SZPYT;
3.    mł. chor. Piotr GUCWA;
4.    mł. chor. Stanisław MAJ;
5.    por. Dariusz TOMASZEWSKI.