Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego
Aktualności
Środa, 20 czerwiec 2018 r.
05.09.2017
Rozpoczęcie III turnusu służby przygotowawczej do NSR


Dla nowoprzybyłych ochotników początek września był szczególnym momentem w ich życiu, który na długo zapadnie im w pamięci. Mury Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego przekroczyło 119 żołnierzy, w tym 49 kobiet.

Od wczesnych godzin porannych 5 września Centrum było przygotowane na przyjęcie ochotników, którzy z różnych zakątków kraju stawili się by rozpocząć „przygodę z wojskiem”. Kilkumiesięczne  szkolenie przygotowawcze umożliwi im zawarcie kontraktów do służby w ramach Narodowych Sił Rezerwowych. Aby jednak dotrzeć do swojego pododdziału i nowego miejsca zakwaterowania, musieli przejść procedurę wcielenia na która składały się m.in. stołówka, punkt ewidencji  stawiennictwa, stanowisko ewidencji personalnej i finansowej, psycholog.

Po badaniach w punkcie medycznym i wizycie u fryzjera, nowowcieleni zostali umundurowani i zakwaterowani w obiekcie 1 dbdm, który przez najbliższe cztery miesiące będzie ich nowym miejscem pobytu.

W czasie prawie czteromiesięcznego szkolenia  kandydaci będą się szkolić z przedmiotów ogólnowojskowych oraz kształcić w specjalnościach wchodzących w zakres służby inżynieryjno-lotniczej. Okres szkolenia podstawowego umożliwi żołnierzom adaptację do służby wojskowej i przyswojenie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu przygotowania ogólnowojskowego.