Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego
Aktualności
Środa, 20 czerwiec 2018 r.
28.04.2017
Dęblin, 28.04.2017 r.

W piątek, 28 kwietnia 2017 r., elewi służby przygotowawczej do NSR zakończyli szkolenie. Po czterech miesiącach służby i zdaniu egzaminów ze szkolenia specjalistycznego opuścili mury Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego.
Na uroczystej zbiórce 92 elewów służby przygotowawczej do NSR zostało pożegnanych przez Komendanta CSIL płk. Waldemara WIŚNIEWSKIEGO, który w przemówieniu pozytywnie odniósł się zarówno do dyscypliny, jak i wyników w szkoleniu. Wyraził nadzieję, że w przyszłości część żołnierzy kończących służbę przygotowawczą, będzie miała okazję rozpocząć służbę zawodową w Siłach Zbrojnych RP.

Komendant podziękował wszystkim za godne pełnienie służby wojskowej. Po prawie czterech miesiącach wytężonej służby, zdaniu egzaminów ogólnowojskowych i specjalistycznych, elewi zakończyli swoją przygodę ze służbą przygotowawczą do Narodowych Sił Rezerwowych. Większość otrzymała przydziały kryzysowe. Część z nich będzie się ubiegać o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych.